ARENDA - zarządzanie nieruchomościamiZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI BIURO RACHUNKOWE
Bez konkurencji, współzawodnictwa śpimy lepiej, ale żyjemy gorzej.
Anonim
   
Aktualności

Aktualności

Ogłoszenia

Porady fachowców

Ubezpieczenia

Ciekawe linki

 
Porady fachowców
Pełna treść:powrót


O czym pamiętać przy instalowaniu wodomierzy w lokalu?

Podczas wymiany instalacji wodociągowej w budynku wspólnota zazwyczaj decyduje się na opomiarowanie zużycia wody w lokalach, czyli instaluje wodomierze indywidualne. Są to urzadzenia pomiarowe, na podstawie których można ustalić ile wody zimnej i ciepłej zużyto w danym lokalu. Wodomierz, jak każde tego typu urzadzenie, podlega okresowej legalizacji (w praktyce to wymiana wodomierza). Oznacza to, że wodomierz powinien znajdować się w miejscu łatwo dostępnym zarówno do dokonania odczytów jak i ewentualnej wymiany.

Zalecamy więc wszystkim mieszkańcom, aby unikali zabudowy pionów instalacyjncyh i wodomierzy na stałe. Nie chodzi o to, by rury i wątpliwej urody liczniki szpeciły nasze łazienki, ale o to, by w razie awarii czy koniecznej konserwacji nie trzeba było niszczyć glazury i burzyć ściany.

Idealnym rozwiązaniem jest zakrycie instalacji ścianką z płyty gipsowo-kartonowej, którą przymocowuje się do stelaża wokól rur za pomocą  śrub odkręcanych w każdej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba. Na tym tzw. ekranie możemy położyć glazurę i tylko wprawne oko wypatrzy zakryte wkręty świadczące o tym, że nie jest to stała zabudowa a zdejmowana ścianka.

Nawet w nowych budynkach, gdzie teoretycznie wszystko jest nowe, może zdarzyć się awaria wymagająca dostępu do pionu instalacyjnego. Dlatego tak ważne jest na etapie urządzania, remontu łazienki lub wymiany instalacji takie zaprojektowanie jej zabudowy, aby w łatwy sposób umożliwić dostanie się do pionów i wodomierzy.powrót

 
Aktualności O nas Galeria / Osiągnięcia Kontakt Poszukujemy wykonawcy Publikacje Biuro rachunkowe
© 2013 ARENDA. Wszelkie prawa zastrzeżone.